Rehabilitacja dzieci – od jakiego wieku można z niej korzystać?

Rehabilitacja dzieci – od jakiego wieku można z niej korzystać?
 
Słowo rehabilitacja w głowach większości z nas budzi skojarzenia z wypadkiem czy niepełnosprawnością. Zwykle zakładamy, że z pomocy rehabilitanta najczęściej muszą korzystać osoby starsze lub nieprzyjemnie doświadczone przez los. Okazuje się jednak, że coraz większą popularnością cieszy się także rehabilitacja dzieci. Wszystko dlatego, że choroby wieku dziecięcego coraz częściej bywają precyzyjnie diagnozowane.
Wielu rodziców zastanawia się, jaki wiek może być odpowiedni na rehabilitację dziecka. Tymczasem fizjoterapeuci w razie potrzeby pracują już z niemowlętami! Dzieje się tak na przykład w sytuacji wzmożonego lub zbyt słabego napięcia mięśniowego. Przesłanką do rozpoczęcia rehabilitacji u niemowlęcia może być także asymetria ułożeniowa lub znaczne opóźnienia rozwojowe.
Nie ulega wątpliwości, że rehabilitacja dzieci wymaga szczególnego podejścia do sprawy. Jeśli potrzebujesz dla swojej pociechy tego rodzaju pomocy, poszukaj rehabilitanta z odpowiednimi kwalifikacjami i dobrym podejściem do najmłodszych. W innym przypadku każda lecznicza wizyta będzie związana ze strachem, stresem i płaczem.