Rwa kulszowa – rehabilitacja

Rwa kulszowa – uciążliwa dolegliwość i jej rehabilitacja
 
Rwa kulszowa to schorzenie z którym zmaga się wielu ludzi, w różnorodnym wieku, niezależnie od płci. Aby jej zapobiec powinniśmy poddać się rehabilitacji – czy to specjalistycznej, czy też domowej, którą możemy zorganizować sobie sami wykonując kilka istotnych ćwiczeń. A oto zestaw ćwiczeń i instrukcji wykonywania, dzięki którym każdy samodzielnie zorganizuje sobie rehabilitację rwy kulszowej:

ułóż się wygodnie na plecach, wyprostuj nogi, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Następnie podciągnij nogi do siebie tak, by pośladki oderwały się od podłogi. Pozycję taką utrzymaj przez dziesięć sekund, ćwiczenie powtórz dziesięć razy.
nadal leżąc na plecach zegnij nogi w kolanach, natomiast ręce połóż w pozycji krzyżowej na klatce piersiowej. Zacznij naciskać na podłoże piętami oraz okolicą krzyżową, jednocześnie unosząc barki i głowę tak, by dotknąć brodą piersi. Ćwiczenie należy powtórzyć 5-8 razy. 
tym razem połóż się na brzuchu. Podczas wykonywania wdechu ponieś nogę jednocześnie prostując ją w kolanie. Policz do pięciu, po czym wydychając powietrze opuść nogę. Następnie powtórz ćwiczenie z drugą nogą. Zalecana ilość powtórzeń to około 10 na każdą nogę.